Mapa služeb

Mapa služeb

Především mikroregionům a obcím je určena aplikace, která umožňuje uživatelům i návštěvníkům www stránek obce pracovat s mapou znázorňující umístění různých služeb - přímo na webu, bez nutnosti kupovat drahá serverová řešení, bez potřeby stahovat do počítače aplikace nebo pluginy.

Mapa se může přizpůsobit vašim stávajícím stánkám - lze jí zabudovat do stránek nebo otevírat do nového okna, jednoduše se přizpůsobí i vzhledově. Po domluvě můžeme do mapy doplnit i další požadované funkce. Jednotlivé funkcionality mapové aplikace lze využít jako komponenty pro tvorbu zakázkové databázové aplikace s výstupy do kartogramů.

OUkázka mapy čísel popisnýchrientační mapa obce

Ukazuje jednotlivé stavební objekty v obci a umožňuje vyhledávat je podle ulic a čísel orientačních/domovních. Mapa má možnost přiblížení/oddálení, možnost volby typu mapy (základní, letecká, hybridní, terénní).

Funkce orientační mapy:

  • Vyhledávání adresy - zadáním známých údajů do formuláře          
  • Zobrazení objektů v mapě a informací k nim - v mapě se zobrazí všechny objekty v obci, po kliknutí na vybraný se v bublině ukážou základní informace, náhled obrázku a odklik na podrobnější informace.
  • Seznamy objektů - seznam částí obce, seznam ulic (jen pokud jde o obec s uliční sítí), seznam objektů
  • Zobrazení detailu objektu (všechny dostupné údaje o objektu).

Minimapa

Umožňuje vložit do www stránky tzv. iframe, který zobrazí mapku o rozměrech cca 300x300 bodů, v níž je vyznačen bod zadaný jako parametr ve volání - kód adresy z ÚIR-ADR. Dále je možno zvolit měřítko mapy a typ podkladu.

Fotomapa

Zobrazí mapu obce s ikonkami fotoaparátu tam, kde pro objekty existují fotografie. Lze připojovat fotky k objektům (adresám) nebo definovat vlastní objekty klinutím do mapy. Po kliknutí se zobrazí náhled hlavní fotky s možností prokliku do detailu - jeho součástí je fotogalerie.

Administrace

Administrace je přístupná jen přihlášeným uživatelům - správcům mapy. Po přihlášení má uživatel k dispozici víc funkcí:

  • editace popisu u objektu (části obce, ulice, stavebního objektu)
  • přidávání a ubírání fotek k objektu
  • měnit pozici vlastních objektů, mazat stávající objekty.

Datové zdroje:

Aplikace využívá Google Maps, tj. jako mapový podklad jsou k dispozici totožné mapy jako v Google Maps (standardní mapa, letecká, terénní). Dále využívá databázi ÚIR-ADR poskytovanou MPSV s pravidelnou aktualizací adres celé ČR. Definiční body objektů jsou zjišťovány buď pomocí Google Maps (součást zřízení služby), nebo je možné použít dodané definiční body (pokud je obec má z ČÚZK).

Fotografie nejsou součástí základní dodávky, je možné použít buď fotografie dodané obcí, nebo zadat pořízení fotografií objektů. Popisy objektů nejsou součástí dodávky a jejich vyplnění záleží na obci.

Pro předvedení nebo zjištění dalších informací včetně cen nás prosím kontaktujte. Ceny jsou navrženy s ohledem na možnosti malých obcí a příjemně překvapí.

Reference

Ukázky map:

Mapa čísel domovních

Mapa čísel domovních

Fotomapa - výběr objektu

Fotomapa - výběr objektu

Fotomapa - zobrazení fotografie

Fotomapa - zobrazení fotografie