Databázové aplikace v prostředí Internetu

Databázové aplikace byly vždy těžištěm prací Sealu a zůstávají jím i v prostředí Internetu. Soustředíme se především na takové aplikace, které pracují s daty vztaženými k určitému území, například k obcím nebo mikroregionům. Každou aplikací se zabýváme individuálně a navrhneme řešení šité na míru vašim potřebám.

Databázové aplikace byly vždy těžištěm prací Sealu a zůstávají jím i v prostředí Internetu. Výhodou současných technologií je, že je možné obsloužit i velké databáze o milonech záznamů a objemu několika gigabajtů. Tyto úlohy byly dříve vyhrazeny velkým firmám a enterprise řešením, dnes je umíme provozovat s malými náklady a jsou tak dostupné i pro standardní zákazníky. Prostředí Internetu zase dává možnost zpřístupnit data z těchto velkých úložišť v libovolné formě - ať prohlížečem pro veřejnost, editačním formulářem pro autorizované uživatele, nebo tabulkovým přehledem s širokými možnostmi vyhodnocování pro správce databáze.

Z ohromné šíře možných využití, které databáze nabízejí, se soustřeďujeme především na takové aplikace, které pracují s daty vztaženými k určitému území, například k obcím nebo mikroregionům. Jako základ využíváme standardizované číselníky z Územně identifikačního registru, k nimž je možné pomocí identifikátorů (např. kódů obcí) připojovat vlastní i externí data. Příkladem takové aplikace je přehled regionů zapojených do hnutí LEADER, kde jsou na území jednotlivých regionů agregována socioekonomická data v číselných řadách od roku 1998, Programy obnovy venkova Jihočeského a Pardubického kraje nebo seznam škol obnovy venkova. Také portál Ubytování Online, který provozujeme ve spolupráci se skupinou RS-Robot, a připravovaný portál cestovního ruchu Královská města jsou vlastně sofistikované databázové aplikace, využívající kromě územní identifikace i přístup k rozsáhlým textům a databankám obrázků.

Vzhledem k tomu, že se každou aplikací individuálně zabýváme a nesnažíme se jí napasovat do předem připravených vzorů, můžeme plně uspokojit vaše požadavky na funkcionalitu aplikace. Zkušenost z předchozích projektů nám naopak umožňuje vyhnout se slepým uličkám a navrhnout konzistentní řešení.

Pro vyvinuté aplikace nabízíme i následný servis - zajištění jejich provozu na našem vlastním serveru umístěném na páteřní síti, zálohování dat, technickou podporu pro uživatele a také provádění potřebných úprav za provozu.

Zvažujete, jak a komu zadat vývoj složité databázové aplikace? Obraťte se na nás.

Ukázky databázových aplikací